» Nejsem zdejší

Čajovna » Biograf » Osudy Zděnka Krauleho

Osudy Zděnka Krauleho

Na festivalu olivounské kultury v roce 2005 doc. Hynek Roleček uvedl ve své přednášce zajímavou skutečnost týkající se výjimečných plaveckých schopností olivounů. Jistě si to všichni pamatujete, nemá cenu, abychom o tom zde znovu psali.

Olivouni byli a jsou výjimečně dobrými plavci. Je to jedna z mála pozitivních dovedností, kterými oplývají. I proto bylo jen otázkou času, kdy se olivoun pokusí postavit se jedné z největších výzev plavců, kdy se pokusí překonat kanál La Manche.

Tento v nejužším místě 34 kilometrů široký průliv se rozhodl na sklonku léta 2008 pokořit Zděnek Kraule, člen plaveckého oddílu TJ Funě Zlíchov. Na svou pouť se vydal od francouzských břehů a byl odhodlán pokořit úžinu v rekordním čase. Nutno podotknout, že každý čas by byl pro olivouna rekordním. Podle všeho však pokus úspěšný nebyl. Zděnek Kraule se ztratil ve vlnách La Manche a jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Podle oficiální verze pobřežní hlídky z Calais utonul Zděnek Kraule v mohutné bouři. Záchranáři jen kroutili hlavou nad tím, že se v takovém počasí mohl o přeplavání dobrovolně pokoušet. Navíc voda dle měření v den pokusu měla jen deset stupňů. Záchranný tým proto pracoval dokonce i s verzí, že šlo o sebevraždu. Marná snaha bláznivého Krauleho? Jak to bylo doopravdy? Tyto otázky jsme si s kolegy z Ústavu olivounistiky vůbec nekladli a ani nás celá záležitost popravdě vůbec nezajímala…

Před rokem nám však na Ústav přišel balíček, který obsahoval dvě kazety. První je zhlédnul kolega Fomín a usoudil, že záznamy spolu vůbec nesouvisí. To se nezdálo kolegu Kosovi, který po pečlivém průzkumu uvedl, že by záznamy spolu souviset mohly. Když kazety detailně analyzoval Hynek Roleček, došel k závěru, že podoba olivouna na obou snímcích nebude náhodná. Navíc, proč by nám někdo posílal na Ústav dvě kazety v jednom balíčku, které by spolu neměly mít co do činění…?

Posuďte nyní sami! Záhada plavce Zděnka Krauleho možná má své vysvětlení…

Obsah 1. kazety

Obsah 2. kazety

Film o filmu

Ze zákulisí natáčení dvojdokumentu o plavci Zděnku Kralem

Ústav olivounistiky FF UK

Diskuse k příspěvku

Bára (18. 11. 2010, 11.06): Stejně tak bych se k tomu vyjádřila i já, Káťo...

Lama (17. 11. 2010, 15.46): Naprosto skvělýýýýý!!! Huh, proč jsem jen nemohla být přítomna.. ;-)

Související příspěvky

FOK 2004

FOK 2005

FOK 2010

FOK 2011

Johny & Tony slaví Den olivounů

Kinoautomat

Kojná

Kouzelná oliva

Kterak Kukuťin i potřetí nakopal lidem zadek

Lihomilův memoriál

Olivoun skalní

Olivounské lidové písně

Posledních 24 hodin – Keňo

Prkýnko

Reklama na učaň

Rozdojení funěte

Street fight

Všestroj

Zhasni, prosím

Čajovna 3.2 (zalito 2002 — sceděno 2020) | | Čísla účtů | Hajzlík

Odkaz
Víte, čí je farma Hnízdo? Tak to opakujte rychle za sebou.