» Nejsem zdejší

Čajovna » Čítárna » Popáté do Bradavic

Popáté do Bradavic

Jedna z nejočekávanějších knih v dějinách literatury konečně spatřila světlo světa. Co je to Fénixův řád? Kdo bude novým učitelem obrany proti černé magii? Jaký úkol dostal šafář Hagrid od ředitele Brumbála? Která z hlavních postav zemře? To vše a mnohem více se z následující recenze nedozvíte.

Jakkoliv by se z konce předešlého dílu mohlo zdát, že již musí vypuknout otevřený konflikt mezi dobrem a zlem o nadvládu nad kouzelnickým světem, v této knize se tak nestane. Temný pán si totiž ještě potřebuje cosi opatřit… Neznamená to ovšem, že zlo zde není přítomno, nejedná se však o krystalicky čisté zlo Vy-víte-koho, nýbrž o hloupé, byrokratické zlo nového vyučujícího proti černé magii, který bradavickým studentům pořádně znepříjemňuje život svými obstrukcemi. Proti nim a proti své narůstající „temné“ straně musí Harry bojovat především. A když vysvitne naděje, že by se mohlo blýskat na časy i v partnerských vztazích, nakonec má náš výrostek dost jiných starostí až nad svou zjizvenou hlavu. Voldemort se plně projeví až v závěru a pozitivním výsledkem tohoto střetu je, že se čarodějové z dobré části kouzelnického spektra přeci jen sjednotí.

Pátá potterovka pokračuje v nastoupeném trendu, je velice vtipná a nabitá oblíbenými proprietami. Jediné, co by se jí dalo vytknout, je absence nějakého překvapivého rozuzlení jako v prvních třech částech ságy, nebo silné, působivé scény jako bylo třeba Voldemortovo znovuzrození ze čtyřky.

Ale to na věci nic nemění. Neváhejte, zabalte si zavazadla a spěchejte k nástupišti Devět a tři čtvrtě. Bradavický expres za chvíli odjíždí!

Artemis Fowl

Diskuse k příspěvku

» Rozšířené hledání

Poslední hosté

Čajovník
(21. 6. 2022, 13.57)
mizzi
(17. 3. 2022, 14.29)
Beky
(25. 3. 2021, 17.43)
Kiki
(10. 3. 2021, 11.00)
Barka
(19. 2. 2021, 21.11)


Poslední příspěvky

Olivounské memy

Zelené epilogy

Blonďák a Haďák na procházce

Genetická poradna Póla P.

Jak to bylo doopravdy: Rychlé šípy přijímají nováčka

Čajovna 3.2 (zalito 2002 — sceděno 2022) | | Čísla účtů | Hajzlík